روکش و آستری صندلی خود خاموش شونده و آبگریز

روکش و آستری صندلی تولیدی تیزتک از پارچه خود خاموش شونده (پارچه نسوز) تولید شده است. پارچه های نسوز از مواد غیر قابل اشتعال تهیه شده و مقاومت حرارتی بالایی دارند. در صورتی که این پارچه ها در دمایی بالاتر از آستانه تحملشان قرار بگیرند، نه تنها شعله ور نمی شوند بلکه قادرند خود را خاموش کنند. اگر دما بیش از حد بالا رود، الیاف پارچه تجزیه شده و از بین می رود.

انواع پارچه های نسوز

این پارچه ها انواع مختلفی دارند. فایبر فلون، سیلیکا، سیلیکونی، برزنت نسوز و فایبر گلاس برخی از انواع پارچه های ضد حریق می باشند که هر کدام دارای مقاومت دمایی متفاوتی هستند.

پارچه های ضد حریق می توانند از الیاف طبیعی، مصنوعی و یا ترکیبی از هر دو تهیه شوند. اگر پارچه از جنس الیاف طبیعی باشد، در صورتی که آن را بسوزانید به شکل پودر در می آید. در حالی که پارچه های با الیاف مصنوعی پس از سوختن گوله خواهند شد.

این دو محصول به صورت ترکیبی از الیاف طبیعی پشم و الیاف مصنوعی پلی استر تهیه شده است. یکی از معتبرترین پلی استر های موجود در جهان ترویرا می باشد که شرکت تیزتک با بهره گیری از فرمولاسیون های شیمیایی و پلی استر های داخلی، خواص پلی استر ترویرا را بومی سازی کرده و از آن برای تولید روکش صندلی و کف پوش های خود خاموش شونده استفاده می کند.

اخیرا با توجه به فرآوری پلی استر، می توان پارچه روکش را از ابتدا به شکل نسوز و غیر قابل اشتعال تولید کرد و یا پلی استر را به عنوان یک پوشش پیشگیرنده شعله به محصول نهایی اضافه نمود.

پارچه های روکش صندلی تولیدی تیزتک نه تنها از مواد خود خاموش شونده تولید شده، بلکه دارای خاصیت آنتی باکتریال نیز می باشد.

صندلی های وسایل نقلیه به دلیل تماس مداوم با بدن افراد مختلف و تعریق این افراد، محل مناسبی برای رشد قارچ و باکتری ها هستند. روکش های آنتی باکتریال از انتقال و رشد باکتری ها، قارچ ها و میکرو ارگانیسم های بیماری زا جلوگیری می کنند. خاصیت آنتی باکتریالی این پارچه پس از شستشو نیز حفظ شده و از بین نخواهد رفت.

از دیگر خصوصیات روکش صندلی آبگریز بودن آن است. پوشش های ابگریز اجازه نفوذ مایعات به بافت پارچه را نمی دهند و قطرات کروی شکل مایع تنها بر روی سطح پارچه می غلتند.

در صورتی که چای، قهوه و یا مایعات دیگری روی این نوع پارچه ریخته شود، خاصیت آبگریزی آن نه تنها از کثیفی و باقی ماندن لک جلوگیری می کند، بلکه گرد و خاک موجود رو سطح پارچه را نیز از بین می برد.

روکش و آستری صندلی تیزتک در صنایع هواپیمایی، ریلی، جاده ای، سالن های همایش، هتل ها و… قابل استفاده می باشد.

روکش صندلی هواپیما
استری قطار
آستری ضخیم هواپیما
آستری کشباف هواپیما
شماره کالیته: 96W202/1
روکش صندلی خود خاموش شونده و آبگریز (خلبانی)
روکش صندلی خود خاموش شونده و آبگریز (خلبانی)
روکش صندلی خود خاموش شونده و آبگریز (خلبانی)

پارچه های شانل

پارچه های موجود

5F1521T3
شماره کالیته: 128/2
شماره کالیته: 5F2006T1
شماره کالیته: 96W203/1
شماره کالیته: 96W202/1
روکش صندلی خود خاموش شونده و آبگریز (خلبانی)